Na górę
ZALOGUJ
back

Nasze kluby i ich sukcesy

Początki marki Tico sięgają 1992 roku. Pasja i zamiłowanie do sportu, a przede wszystkim do piki nożnej sprawiły, że właśnie wtedy zaczęły powstawać pierwsze koszulki, spodenki czy dresy.

Po ubraniu kilku lokalnych łódzkich klubów, dopracowaniu rozmiarówki i stworzeniu nowych kolekcji TICO postanowiło ruszyć w Polskę i zaopatrzyć inne kluby w odzież sportową. Od początku postawiliśmy na nowoczesne wzornictwo, najwyższą jakość surowców czy wykorzystanie wyłącznie najlepszych technologii. Po kilku latach mogliśmy się już pochwalić zespołami grającymi w piłkarskiej ekstraklasie. Z każdym rokiem było ich coraz więcej - rekord to 6 na 16 zespołów piłkarskiej ekstraklasy ubranych w odzież TICO !!!!

Piłka nożna - w roku 1999 ubieraliśmy drużynę Mistrza Polski – ŁKS Łódź, w 2000 roku po raz pierwszy sięgnęliśmy po Tytuł Mistrza Polski z Polonią Warszawa, dzięki czemu mogliśmy się również pokazać w Champions League. Na pudle wylądowaliśmy również z GKS-em Bełchatów czy Odrą Wodzisaław. Puchar Polski zdobywaliśmy Polonią Warszawa i Wisłą Płock. Awansowaliśmy do Ekstraklasy z Kolporterem Kielce / dzisiaj Korona Kielce /. Tico ubierało w tym czasie wiele drużyn na niższych poziomach. Kolejnym powodem do dumy było ubranie Reprezentacji Polski Jerzego Engela w 3- wygranych meczach eliminacji do Mistrzostw Świata w Korei, a następnie przez kilka lat występowały w nich wszystkie reprezentacje młodzieżowe / m.in. Fabiański, Szczęsny, Krychowiak / włącznie z występami na ME. Często ubieraliśmy akademie piłkarskie np. Młode Wilki - akademia Legii Warszawa czy akademie piłkarskie w Łomży, a nawet w Stanach Zjednoczonych.

Siatkówka, koszykówka, piłka ręczna - tutaj również TICO ma gablotę pełną medali. Złoto, srebro, brąz, zdobycie pucharu Polski, występy w Lidze Mistrzów czy zdobycie Challenge Cup z AZSem Częstochowa. Możemy się pochwalić Wieloletnimi współpracami z takimi klubami jak BKS Bielsko–Biała, MKS Tauron Dąbrowa Górnicza, KS JASTRZĘBSKI WĘGIEL SA, TREFL LOTOS GDAŃSK , WISŁA PŁOCK, SPR ICOM LUBLIN czy Anwil Włocławek .

Byliśmy też mistrzem Wielkiej Brytanii w siatkówce z Polonią Londyn oraz ubieraliśmy…chińskie drużyny siatkarskie.

Olimpiady i Paraolimpiady - dla nas było to wciąż mało dlatego możemy pochwalić się tym, że ubieraliśmy Polski Komitet Paraolimpijski zarówno na zimową w Nagano jak i letnia paraolimpiadę w Londynie. Wymagało to od nas dużo pracy. Każdy zawodnik musiał zostać zmierzony, dlatego przemierzyliśmy Polskę wzdłuż i wszerz i nie zawiedliśmy. W strojach marki TICO podczas Igrzysk Paraolimpijskich Londyn 2012, polscy sportowcy zdobyli 36 medali - 14 złotych, 13 srebrnych, 9 brązowych.

SPORTY WALKI / MMA, boks, kickboxing, zapasy/

Boks - w naszych strojach Tytuły Mistrza Świata na zawodowych ringach zdobywali: Diablo Włodarczyk i Krzysztof Głowacki, którzy wraz z Erikiem Skoglundem - występowali w najbardziej prestiżowym turnieju World Boxing Super Series o tytuł Muhammada Aliego. Na najważniejsze walki ubierali się w naszą odzież Artur Szpila, Erika Skoglund, Michal Cieślak, Fiodor Czerkaszyn, czy Izu Ugonoh.

Od sierpnia 2021 roku możecie zobaczyć zawodników w naszych strojach na galach BABILON MMA, HFO, wielu imprezach w formule Kickboxingu czy zawodach zapaśniczych.

Występy zagraniczne – poza wcześniej wymienionymi występami drużyn i sportowców polskich w odzieży TICO występowali/ują: drużyny w nigeryjskiej ekstraklasie męskiej i żeńskiej, lekkoatleci nigeryjscy zdobyli medale na MŚ do lat 20, a młodzież nigeryjska korzysta z naszej odzieży na festiwalach sportowych, tak Tico jest obecne również Afryce. Przygoda ze sportem na Czarnym Lądzie jest dla nas bardzo ciekawa i tam będziemy chcieli szukać kolejnych zadowolonych klientów.
Marka TICO jest zarejestrowana w ponad 30 krajach świata i chcemy być tam coraz bardziej obecni.

Współpracujemy również z wieloma dużymi firmami polskimi i zagranicznymi, które wykorzystują odzież do promowania zdrowego, aktywnego trybu życia.

wszystkie PIŁKA NOŻNA ZWIĄZKI SPORTOWE SIATKÓWKA SPORTY WALKI INNE SPORTY
PIŁKA NOŻNA
ZWIĄZKI SPORTOWE
SIATKÓWKA
SPORTY WALKI
INNE SPORTY